Играта е много важна за децата от всяка една възраст. Чрез нея детето имитира ежедневието на възрастните и се обучава на най-разнообразни умения, придобива ценни знания, опознава света около себе си.
Децата използват всеки свободен миг за игра, като най-често играят със своите връстници, но обичат и много времето, прекарано у дома със своите родители и така наречените игри за вкъщи. Тези игри също са от ключово значение за развитието на децата, затова нито един родител не бива да пропуска да подари подобни щастливи мигове на своето дете.
Какви детски игри за вкъщи съществуват?
Ако често си задавате въпроса „Какви игри да играем вкъщи?“, сега ще ви дадем малко повече разяснения по този въпрос.
Видове детски игри за вкъщи
Към огромното разнообразие от игри за вкъщи можем да причислим всички видове настолни игри от типа на „Не се сърди човече“, „Монополи“, „Домино“ и други разнообразни предложения за забавление на цялото семейство. Обикновено те са със състезателен характер и носят неописуема радост на децата, защото в тях участват и любимите им хора.
Съществуват и много други игри за вкъщи, с които детето може да се забавлява само. Те са ориентирани към стимулиране на различни умения. Така например, играчките тип сортери, са много подходящи за по-малките деца. При тях е необходимо детето да разбере логиката, по която различните фигурки могат да бъдат сортирани, като по този начин се стимулира развитие на логиката и се формира начално познание за причинно-следствените връзки.
За по-големите деца са подходящи играчките тип конструктор, които идват в огромно разнообразие от варианти. Играта с тях не само развива отлично фината моторика, но и способства за стимулиране на логическото мислене, въображението, сръчността и други умения, които ще са необходими на по-късен етап от живота на детето.
Затова непременно осигурете достатъчно детски игри за вкъщи, с които вашето слънчице да се забавлява неуморно, като психолозите и педагозите препоръчват един много успешен трик, за постоянно поддържане на интереса – групирайте игрите и ги разделете в няколко торби, като всяка седмица подменяте старата торба с нова и така в безкраен кръговрат, докато детето не премине в друга възраст, за която се изискват вече различни и по-сложни игри.
Е, какви игри да играем вкъщи? Разгледайте нашите предложения за игри и играчки – ТУК!